Yabancı kripto para sitelerinde ”Türk Lirası” haberleri paylaşıldı

Yabancı kripto para sitelerinde bugün akşam saatlerinde Türk Lirası ile ilgili son durum paylaşıldı


Yabancı kripto para sitelerinde bugün akşam saatlerinde Türk Lirası ile ilgili son durum paylaşıldı. Bloomberg’in yaptığı haber sonrasında birçok kripto para haber sitesi Türk Lirası ile Bitcoin arasında ciddi fark olduğunu ve ekonomistlerin Bitcoin yatırımını Türk Lirası yatırımından daha sabit ve daha stabil gödüğünü düşündüğü görüşünde olduğunu paylaştı.

Bitcoin fiyatının kripto para kategorisi arasında en sabit yatırım olduğu, Türk Lirası yatırımının ise her gün daha fazla değer kaybı dolayısı ile ülkede yatırımcıların parasını Bitcoin’de tutmayı sürdürdüğünü ve kripto para borsalarının 500 dolar aralıklar ile işlem yaptığını açıkladı.

Beklentiler istikrarın uzun sürmesi yönünde

Ekonomistlerin Türkiye ile ilgili yorumlarında istikrar ile ilgili beklentilerin bir süre daha gerçeğe dönüşmesinin beklenmediği, bu süreçte yatırımcıların Venezuela, İran, Libya gibi ülkelerde olduğu şekilde dolar ve Bitcoin’den yana tercih kullanan yatırımcı sayısında kritik artışları tetiklediği paylaşıldı.

Vatandaşlar ise kripto para fiyatlarının daha fazla artmasını fırsat bilerek satış yaparken, bugün akşam saatlerinde Bitcoin fiyatı Türk kripto para borsalarında 43.000 TL seviyesini gördü.