Yatırımcılar Panikledi: Verge’nin (XVG) Twitter Hesabı Hacklendi

Bitcoin‘e alternatif olarak geliştirilen en popüler altcoinler arasında yer alan Verge (XVG) üstün gizlilik önlemleriyle dikkat çekiyor


Bitcoin‘e alternatif olarak geliştirilen en popüler altcoinler arasında yer alan Verge (XVG) üstün gizlilik önlemleriyle dikkat çekiyor. Ancak ne yazık ki Verge’nin resmî Twitter hesabı kötü niyetli kişiler tarafından hacklendi. Aynı zamanda saldırgan, Verge’nin geliştiricisi Justin Vendetta‘nın kimlik fotoğrafını da ele geçirmeyi başardı. Üstelik Vendetta’nın kimlik fotoğrafı da Twitter’dan paylaşıldı.

Yatırımcılar arasında panik ve endişeye yol açtı

“Gizlilik” vurgusuyla dikkat çeken ve yatırımcı toplamaya çalışan bir para biriminin Twitter hesabının hacklenmesi, hesabı takip eden 265 bin kullanıcı arasında paniğe yol açtı.

Her ne kadar hesap kısa sürede geri alınmış olsa da XVG’nin fiyatında ciddi bir düşüş kaydedildi. Hızla toparlanan Verge, an itibariyle BTC’ye kıyasla yüzde 5 daha düşük seviyede işlem görüyor.

Verge’nin Twitter hesabını ele geçiren saldırgan ise şu mesajı paylaştı:

> Gizlilik coini
> Öncü geliştiricileri hacklendi
> 1 milyar XVG çalındı

Tweet’te yer alan “1 milyar XVG” çalındı ibaresi kullanıcıları hayli ürküttü. Ancak bu iddianın doğru olup olmadığını teyit edebilmek ne yazık ki mümkün değil.

Yine de böylesi miktarda bir coin hırsızlığı yapan kişinin, Twitter’dan bunu afişe etmesi pek mantıklı gözükmüyor. Keza Verge yöneticileri de bu iddiayı yalanlamış durumda.

Diğer coinlere de saldırılar var

Hatırlanacağı üzere daha önce de Etherdelta gibi kripto para birimleri siber saldırıya uğramış, Twitter hesaplarını hackerlara kaptırmıştı. Neyse ki Verge yöneticileri birkaç saat içinde hesaplarını geri almayı başarabildiler.