Kripto Para

Z Raporu: Bitcoin İçin 10 Bin Dolar Altı Göründü, Popüler Altcoin’ler %20’ye Yakın Değer Kazandı

Stellar Lumens nedir
Yazar: Coin Bilgi

CoinMarketCap verilerine baktığımızda son birkaç günde yaşanan yükselişlerle birlikte popüler kripto para Bitcoin’in dolar paritesinde 10 bin dolar üzerindeki desteğini yavaş yavaş kaybediyor.

Bitcoin, son yükseliş trendindeki ivmesini kaybettiğinden beri 10.400 ila 10.100 dolar aralığında sıkışıp kalmasıyla bir daha toparlanamadı. Üstelik Bitcoin’in stabil bir görünüm kazanması altcoin piyasasının yükselişe geçmesine neden oldu.

Her ne kadar Bitcoin grafiği pek de umut vadetmese de önde gelen analistler Bitcoin’in güçlü bir şekilde toparlayacağına inanıyor. Bitcoin’de hal böyleyken eToro’nun piyasa analisti Mati Greenspan’in Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir anket ise yatırımcıların altcoin boğasına karşı güvensizliğini net bir şekilde ortaya koydu. Ankete katılan 700 kişi altcoin piyasasındaki son yükseliş dalgasının altcoin rallisiyla ilişkili olmadığını düşündüğünü belirtti.

Popüler Altcoin’lerin Son 24 Saatteki Kazancı %20’yi Aştı

An itibariyle altcoin’lerde genel itibariyle bir bayram havası hakim. Özellikle CoinMarketCap’te ilk 20’de bulunan bazı popüler kripto paralar %20’ye yakın değer kazandı.

Yükselişe öncülük eden kripto para ise son düşüş trendine de öncülük eden Stellar Lumens (XLM) oldu. Ağustos ayından bu yana 0,07 dolara ulaşamayan Stellar (XLM) böylece şeytanın bacağını kırmayı başardı. Stellar’ı (XLM) ise sırasıyla Ripple (XRP), Tron (TRX) ve Tezos (TZX) takip ediyor. Piyasa değeri bakımından dünyanın en popüler altcoin’i ise dün 200 doları kırmayı başardı. Son 24 saat içerisinde %8’i aşkın değer kazanan Ethereum (ETH) son bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap