Kripto Para

Craig Wright 500 Bin BTC’lik Ödemesi İçin 30 Gün Süre İstedi

Kripto para rehberleri
Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright ile eski ortağı Dave Kleiman arasındaki dava geride bıraktığımız ay sonuçlanmış ve mahkeme Kleiman ailesinin lehine karar vermişti.

Craig Wright 17 Eylül’de tarafların kapsamlı uzlaşma görüşmeleri için 500 bin Bitcoin’lik devasa ödeme için 30 günlük süre daha istedi. Yapılan başvuruya göre Wright’ın ve Kleiman ailesinin avukatları süreci sonuçlandırmaya çok yakın.  Taraflar davaya ilişkin tüm şartları sonuca ulaştırmak için görüşmelere devam ediyor.

Mahkeme 26 Ağustos’ta Craig Wright’ın, Dave Kleiman ile birlikte 1 milyon BTC kazdığına ve bu Bitcoin’lerin yarısının Kleiman ailesine teslim edilmesi gerektiğine hükmetmişti. 30 Ağustos’ta 2 hafta erteleme başvurusu yapılan karara tekrar 30 günlük daha 30 günlük erteleme talebinde bulunuldu.

“Vergi Sorunu Yaşayabilirler”

Wright daha önceki başvuruda hakimin böyle bir karar alma yetkisi olmadığı gerekçesiyle 500 bin BTC’lik ödemeye ve dolayısıyla davaya itiraz etmişti.Wright ayrıca davacı tarafın yani Kleiaman ailesinin kazandıkları Bitcoin’lerle vergi sorunları yaşabileceklerini iddia ediyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap