Kripto Para

1Broker geri ödemeleri yapacak olduğunu açıkladı

1Broker’dan yapılan resmi açıklamada platform yönetiminin yatırımcı kişilere geri ödemelerini 8 Ekim 2018 tarihi itibari ile yapmaya başlayacak oldukları bilgisi paylaşıldı. Marshall Adaları merkezli ve tamamen güvenilir olarak görülmesine rağmen dünyada birçok ülkeden yatırımcıların aktif kullandığı platformun FBI ve SEC’in belirli nedenler dolayısı ile el koyması sonrasında yatırımcılara ödemelerini yapıp yapmayacak olduğu konusu merak edilir hale gelmişti.

İçeride binlerce dolar parası kalan yatırımcılar, paralarının kurtarılıp kurtarılamayacak olduğunun kendilerine açıklanması gerektiğini belirtmiş, hatta gerekirse FBI ve SEC’in bu konuda devreye giren kurumlar olarak geri ödemelerin durumu konusunda kendilerine açıklama yapmasını talep etmişlerdi.

Geri ödenecek milyonlar var

Geri ödeme yapılacak olan binlerce farklı kullanıcının milyonlarca dolarlık alacağının nasıl ödeneceği ve nasıl bu paraların aktarılacak olduğu konusunda ise bilgi yok. FBI ve SEC’in el koyması sonrasında dava sürecine başlayan 1Broker bu dava sürecine göre hareket edecek ve bu süreçte olabildiğince fazla yatırımcıları korumaya çalışacak. 1Broker’ı artık kullanmak mümkün değil ve salt okunur sürüm dışında hesaba erişmek tamamen SEC ve FBI tarafından kapatılmış durumda.

Yorum Yap