Kripto Para

Avustralya’da 35 bin dolarlık vurgun

Avustralya’da yaşanan 35 bin dolarlık kripto para vurgunu ülkeyi karıştırdı. Avustralya polisi yaptığı açıklamada, 4 farklı göçmenin telefon ile dolandırıcılar tarafından aranarak bankadaki paralarını çekmelerini istediklerini ve vergi borçlarını aynı gün kendi talimatları doğrultusunda ödememeleri durumunda hapis cezasına çarptırılacak olduklarını iddia ederek, 35 bin dolarlık vurguna imza attıklarını doğruladı.

Avustralya polisi, açıklamada 4 göçmenin telefon ile arandıktan hemen sonra bankada olan paralarının çektirildiği ve ardından ülkede bulunan Bitcoin ATM’sine gidilerek bu ATM’den paranın ilgili cüzdan numarasına yatırılması gerektiğini belirttikleri ve bu adımın ardından göçmenlerin 4’ü tarafından farklı farklı dakikalarda Bitcoin ATM cihazından paranın dolandırıcılara gönderildiğini açıkladı.

Soruşturma başlatıldı

Polis ekipleri konu hakkında hemen soruşturma başlatıldığını ve soruşturmanın henüz devam ediyor olduğunu açıkladı. Ekipler, paranın geri alınıp alınamayacak olduğu konusunda dolandırıcılara telefon numarasından erişilebilir ise bunun mümkün olabileceğini aksi halde bunun mümkün olmayacak olduklarını basın ile paylaşırken tüm gereken çalışmaların yapıldığını tek tek açıkladılar. Dolandırıcıların ise daha sonra mağdurları aramadığı ve telefonlarına ulaşılamadığı ekiplerce açıklandı.

Yorum Yap