Kripto Para

2014’ten Beri İlk Kez: Bitcoin Ağında İki Saat Boyunca Blok Bulunamadı

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

İçindekiler

Bitcoin ağında en son yaklaşık 5 yıl önce görülen tuhaf bir olay yeniden tekerrür etti. Bitcoin Blockchain’inde dün yaklaşık 2 saat boyunca yeni blok bulunamadı. Her ne kadar uzmanlar bu gecikmenin rastlantı olduğunu iddia etse de zamanlama oldukça garip. Çünkü dün aynı saatlerde Çin’deki devasa bir madencilik tesisi alevlere teslim oldu ve 10 milyon dolarlık madencilik ekipmanı çalışamaz hale geldi.

Spesifik olarak, 597,273. blok son bulunan bloktan 119 dakika sonra çıkarıldı. Antoine Le Calvez (@khannib) bu olayın Bitcoin’in tarihinde sadece on kez yaşandığını en son olarak ise Mayıs 2014’te meydana geldiğini bildirdi. Bitcoin ağında her bir bloğun ortalama 10 dakikada çıkarıldığını dile getiren Antoine Le Calvez böyle bir olayın yaşanma ihtimalinin ise %0.000679 kaydetti. İnsanlar Bitcoin ağının 2 saatlik grev yapması nedeniyle oldukça tedirgin.

Blok #597,273,  bir öncekinden 119 dakika sonra çıkarıldı. Bu, Bitcoin tarihinde yalnızca 10 kez meydana geldi. En son Mayıs 2014’te son kez oldu. Blokların ortalama 10 dakikada çıkarıldığını varsayalım, bu kilitleme süresinin yaşanma şansı %0.000679.

İlginizi Çekebilir

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Yorum Yap