Dünyanın En Popüler Kripto Paraları Sıralaması Değişti: Hangi Kripto Para Bitcoin’i Tahtından Etti?

Dünyanın en popüler kripto para birimi değişti


Dünyanın en popüler kripto para birimi değişti. Yapılan yeni bir araştırmanın istatistiklerine göre işlem hacmine göre dünyanın en popüler kripto paraları sıralamasında stabil kripto para birimi Tether, Bitcoin’i tahtından ederek birinci sıraya yerleşti. Tether’ın işlem hacmi güncel verilere göre Bitcoin’den 3,5 milyar dolar daha fazla.

Bitcoin Hala En Değerli Kripto Para

Bitcoin ise piyasa değeri bakımından dünyanın en popüler kripto para birimi ünvanını koruyor. Ancak kripto paraların işlem hacimlerini karşılaştıran araştırmacılar 20,7 milyar dolarla Tether’ın şu anda en çok kullanılan kripto para olduğunu Bitcoin’in ise aynı dönemde işlem hacminin 17,2 milyar dolar olduğunu ortaya koydu.

Bitcoin’in piyasa değerinin birçok faktöre bağlı olarak sürekli değiştiğini de belirtmeden geçmeyeelim. Geçtiğimiz hafta başta Bitcoin olmak üzere birçok altcoin’in fiyatında yaşanan volatil dalgalanmalar nedeniyle yatırımcıların Tether gibi stabil kripto paralara yönelmesi sonucunda böyle bir yükseliş yaşadığı iddiası da oldukça güçlü.

Bitcoin’deki Volatilite Tether’ı Etkiliyor

Tarihsel olarak, Tether çoğunlukla her yönüyle Bitcoin’in altında pozisyon alıyor. Çok daha küçük bir piyasa değerine sahip olan ve değeri 1 dolara sabit olan Tether Bitcoin’deki ani dalgalanmalar nedeniyle zaman zaman bu tür yükselişler yaşayabiliyor.

Araştırmacılar Tether’ın Çin’de ve diğer bazı Asya ülkelerinde de çok popüler olduğunu öne sürüyorlar. Kripto para birimleri çoğu Doğu Asya ülkesinde nispeten iyi durumda olsa da, Çin’deki durum şu an için oldukça tartışmalı.

İlginizi Çekebilir

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın