Kripto Para

2019’da Bitcoin İçin Kritik Öneme Sahip 3 Tarih

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Bitcoin’i önümüzdeki günlerde hangi gelişmeler bekliyor? Bilindiği üzere kripto para piyasasında yatırımcılar ilgilendikleri projenin haberlerini çok yakından takip ediyor. Bu haberler Bitcoin’in ve kripto para piyasasının gidişatını doğrudan etkileyebiliyor. İşte önümüzdeki günlerde Bitcoin için kritik öneme sahip 3 tarih:

 23 Eylül 2019:  Bakkt’ın Fiziksel Vadeli İşlem Sözleşmeleri

New York Borsası’nın ana şirketi ICE’nin geliştirdiği kripto para platformu Bakkt 23 Eylül’de fiziksel Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini kullanıma sunacak. Bir yılı aşkın süredir kripto para yatırımcıları Bakkt’ın fiziksel Bitcoin vadelilerini piyasaya sürmesini merakla bekliyordu. Toplulukt Bakkt’ın kripto para piyasasına giriş yapan kurumsal yatırımcıların sayısını arttıracağını düşünüyor.

13-18 Ekim 2019: SEC’in Bitcoin ETF Kararı

Eylül ayının ardından Ekim’de de Bitcoin için çok kritik bir gelişme daha bekliyor. Eylül ayında dünyanın ilk fiziksel Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin piyasaya sürülmesinin ardından 13-18 Ekim tarihlerinde ise SEC, VanEck/SolidX ve Bitwise şirketlerinin yaptığı iki Bitcoin ETF (Borsa Yatırım Fonu) başvurularına ilişkin nihai kararını verecek. SEC 13 Ekin’de Bitwise, 18 Ekim’de ise VanEck/SolidX ETF’lerine ilişkin kesin kararını vermek zorunda.

28 Ekim 2019: Mt. Gox Rehabilitasyon Planı

Bir zamanların en büyük ve en popüler kripto para borsası Mt. Gox’un hack’lenmesiyle kullanıcılara ait 850 binden fazla Bitcoin kaybolmuştu. Söz konusu siber saldırının etkileri hala devam ediyor. Fakat sürecin 28 Ekim’de nihayet son bulması bekleniyor. Mt. Gox’un başına atanana kayyım Nobuaki Kobayashi 28 Ekim’de siber saldırı sonrası mağdur edilen 24 bin alacaklı için geri ödemelerin zamanlamasının detaylı planını sunacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

 

Yorum Yap