24 Saat İçerisinde 16 Milyar Dolara Yakın İşlem Hacmi

Kripto paralar günden güne, aydan aya ve yıldan yıla daha fazla gelişiyor


Kripto paralar günden güne, aydan aya ve yıldan yıla daha fazla gelişiyor. Bu gelişim kendisini gerek günlük işlem hacmi ile birlikte, gerek ise yükseliş ve düşüşler ile birlikte gösterirken, en değerli 10 kripto paranın yatırımcıların gözünde dikkat çekici etkileri ve karar verme konusunda büyük önemi olduğu belirtilmekte. Kripto paralar ile ilgili olarak geçtiğimiz 24 saat öncesinde toplam bir günlük işlem hacminin 15 milyar 728 milyon dolar olarak hesaplandığı açıklandı.

Bu durum kripto para piyasalarına fazlası ile talep olduğunu gösteren bir detay olarak yorumlanırken, Tom Lee, Charlie Lee ve diğer birçok kripto para analisti ve uzmanların yaptıkları açıklama ve yorumlardan da etkilenerek düşüş gösterdi. Yatırımcıların son dönemde kripto para analistlerine güveni kalmaması dolayısı ile analistler tarafından ne zaman olumlu yorum yapılsa hemen karşı çıkıldığı ve direkt elde bulunan yatırımların benzer şekilde elden çıkarıldığı ifade edildi.

Kripto Paralar Değerlenmedi, Düştü!

24 saat içerisinde kripto paraların ilk 10 sıralamasında olanlarında düşüşler yaşandı ve kar durumu ortaya çıkmadı. Yaşanan bu durum dolayısı ile bazı yatırımcıların düşüşü fırsat bilerek yatırımlarını daha fazla artırdıkları ifade edilirken, bir diğer yandan da kripto paralar ile ilgili olarak gelecek günlerde düşüş durumunun devam edebilecek olduğu, bu konuda yatırımcıların kendi kararlarını piyasayı takip ederek vermesi konusunda uyarılar bulunuyor.

  • Yatırım yaparken, yapmadan önce yaptıktan sonra piyasayı takip etmek önem taşıyor.