28 Yıl Öncesinin Oyununda Bitcoin İması, Uzmanlar Şaştı Kaldı

Bugün dünyanın %8’i bir kısmı tarafından bilinen Bitcoin, her saat başı daha fazla insanın ilgisini çeken bir yatırım aracı olarak tanınmakta


Bugün dünyanın %8’i bir kısmı tarafından bilinen Bitcoin, her saat başı daha fazla insanın ilgisini çeken bir yatırım aracı olarak tanınmakta. Artık dünyada tanınan ve bilinen sembol ve simgelere sahip olan Bitcoin, şimdilerde ise bir internet kullanıcısı tarafından ortaya çıkarıldığı belirlenen Final Fantasy III oyununun içerisinde bir bölümde Bitcoin işareti ile dünyayı kasıp kavurdu.

Oyunun hiçbir şekilde güncelleme alamayan ve CD üzerinden açılan yani dışarıdan hiçbir şekilde asla müdahale edilemeyecek bir oyun olması dolayısı ile Bitcoin sembolünün görülmesi ise yatırımcıların kafasında soru işaretlerine neden oldu. Kripto paraların bundan 28 yıl önce nasıl ve hangi ülke tarafından planlanabilecek olduğu konusunda ise oyunun yapımcısının ülkesi olan Japonya düşüncelerini alevlendirdi.

Kullanıcılar Şaşkın

Bugün milyarlarca dolar kazanca sahip olan kripto para yatırımcılarının şimdilerde bu tür detayların ortaya çıkmaya başlaması yabancı ülkelerde ”geçmişten beridir gelecek olduğu planlanmış bir para birimi” ifadelerinin kullanılmasına neden oldu. Bazı kripto para yatırımcıları ise konuyu ”Japonya neden kripto para dünyasının merkezi sanıyorsunuz? İşte asıl sahibi Japonya” ifadelerinin doğmasına neden oldu.