ABD’li Blockchain Şirketi Mahkemeye Çağrıldı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) adını duyanın korktuğu ve ABD’nin en etkili yaptırımları uygulama gücüne sahip kurumlarından sadece birisi ve bir tanesi


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) adını duyanın korktuğu ve ABD’nin en etkili yaptırımları uygulama gücüne sahip kurumlarından sadece birisi ve bir tanesi. Bu konuda ABD’nin etkili ve yaptırım gücü çok fazla yüksek olan kurumlarından birisi olması dolayısı ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından gönderilen her mahkeme kağıdı da büyük önem taşıyor.

ABD’de ortaya çıkan yasal verilere göre SEC tarafından RİOT Blockchain şirketine yasal bir mahkeme kağıdı gönderildi ve şirket yetkilisi mahkemeye çağrıldı.

Başkan Açıkladı

SEC’in Başkanı Jay Clayton, “SEC, son zamanlarda halka açık şirket profilinden iş modellerini değiştirerek dağıtılmış defter teknolojisine yönelen şirketleri yakın bir inceleme almış bulunmakta. Bu sayede şirketlerin gerekli menkul kıymetler yasalarını yerine getirip getirmediğini görmüş olacağız.” ifadeleri ile durumu ortaya serdi. Riot Blockchain şirketi tarafından ise “Nasdaq’a üyeliğimizin devam etmesi için Nasdaq tarafından onaylanmış ve bize gönderilmiş olan bazı gereklilikleri yerine getirmeliyiz. Birçok aşaması olan bu gerekliliklerden biri de 2017 yılı hissedarlar toplantımızı en geç 15 Mayıs 2018 tarihine kadar gerçekleştirmek olmakta.” denildiği öğrenildi.