32 Milyon Dolarlık Sahtecilik Davasında Yeni Gelişme

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından müşterilerini dolandırma yolu ile 25 milyon dolarlık bir zarara sebep olduğu ve basında ”32 milyon dolarlık dolandırıcılık” ifadelerinin kullanılmasında etkili olan Raymond Trapani ile ilgili olarak Sohrab Sharma ve...


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından müşterilerini dolandırma yolu ile 25 milyon dolarlık bir zarara sebep olduğu ve basında ”32 milyon dolarlık dolandırıcılık” ifadelerinin kullanılmasında etkili olan Raymond Trapani ile ilgili olarak Sohrab Sharma ve Robert Farkas’ın tutuklandığı açıklanmıştı.

ABD’li savcı vekili Robert Khuzami ise bugün “İddia edildiği üzere, Raymond Trapani müşterek davalılarla birlikte ürünlerine ve güvenilir finansal kurumlarla olan ilişkilerine dair yanlış iddialarla çekmek için suç üzerine anlaştı. Sanal(kripto) para birimlerine yatırım yapmak yasal olsa da, yatırımcıları aldatmak için yalan söylemek yasal değil.” ifadelerini kullandı.

Çok Ciddi Yaptırımlar Uygulanıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından uygulanan yaptırımlar her zaman en üst düzeyde olurken, yapılan açıklamalar bir o kadar önem taşıyor. Zira ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından bugüne kadar kripto para sektöründe olan isim, şirket ve kuruluşlar ile ilgili yapılan açıklamalar ve yaptırım kararları genellikle çok detaylı araştırmalar sonrasında karar veriliyor ve açıklamalar dahi çok detaylı araştırmalar sonrasında yapılıyor.