799 dolarlık SikurPhone ile kripto paralarınız güvende!

Almanya merkezli siber güvenlik firması Sikur, Bitcoin ve diğer tüm kripto para birimleri için güvenli cüzdan çözümü üreten 799 dolarlık SikurPhone modelini tanıttı


Almanya merkezli siber güvenlik firması Sikur, Bitcoin ve diğer tüm kripto para birimleri için güvenli cüzdan çözümü üreten 799 dolarlık SikurPhone modelini tanıttı.

İspanya’nın Barcelona şehrindeki Mobil Dünya Kongresi‘nde (MWC 2018) düzenlenen lansmanla tanıtılan SikurPhone’un teknik özellikleri de gün yüzüne çıkmış oldu.

Cihazın dikkat çeken en önemli özellikleri şöyle:

  • 5.5 inçlik Full HD ekran
  • 13 mepapiksel arka, 5 megapiksel ön kamera
  • MediaTek işlemci
  • 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama birimi

Gerçek şu ki, yukarıda yer alan donanımsal özellikler kimsenin umurunda değil. Daha çok Bitcoin milyonerleri için üretilmiş gibi duran SikurPhone‘u tercih sebebi kılan yanı, dahili olarak kripto para cüzdanı özelliğine sahip oluşu.

Diğer çoğu telefonda ekstra cüzdan uygulaması yüklemek gerekebiliyor, bunun ne kadar güvenli olduğu ise tartışmaya açık. Ancak Sikur firması tamamen güvenli bir dahilî çözüm geliştirmeyi başarmış durumda.

Profesyonel hackerlar test etti

Telefonun yapımcısı Sikur‘dan yapılan açıklamada SikurPhone‘un veri güvenliğini en üst düzeye taşımak için profesyonel hackerların tutulduğu ve test çalışmalarının gerçekleştirildiği belirtildi. Ancak iki ay boyunca defalarca kez saldırıya uğrayan telefonda saklanan verilere hiçbir hacker ulaşmayı başaramadı.

Bugünden itibaren ön sipariş kabul etmeye başlayacak olan SikurPhone’un fiyatı 799 dolar. İlk teslimat ise bu yıl Ağustos ayında gerçekleştirilecek. İlerleyen dönemde ise SikurPhone’un fiyatı daha da zamlanabilir, çünkü yalnızca 20 bin adet telefon bu fiyattan satılacak.

[fat_coincap id=”5″]