ABD Kripto Paralara Olan İlgisini Arttırıyor

ABD’de son dönemde kripto paralara yönelik ilginin en üst düzeyde olduğu, ancak son dönemde yaşanan düşüşlerin etkisi ile mevcut yatırımcıların biraz ilgisini kaybettikleri iddia ediliyor


ABD’de son dönemde kripto paralara yönelik ilginin en üst düzeyde olduğu, ancak son dönemde yaşanan düşüşlerin etkisi ile mevcut yatırımcıların biraz ilgisini kaybettikleri iddia ediliyor. İddialara göre kripto paralar arasında en fazla ilgi ve değer gören para birimi Bitcoin olurken, bir diğer taraftan ise Ethereum diğer kripto paralara oranla son dönemde Ripple ile birlikte çok daha fazla ilgi görmeye başlamış durumda.

Kripto para sahibi kişilerin ise borsa üzerinden Bitcoin ve Ethereum’a ilgi gösterdikleri, zaman zaman ise diğer kripto para birimlerine yatırım yaparak ellerinde bulunan çeşitli yatırımlardan daha fazla kar elde etmeyi test ettikleri belirtiliyor.

Asya’da İlgi Arttı

ABD’li kullanıcıların aksine Asyalı kullanıcılar ise son dönemde ”cennet” seviyesi olarak adlandırılan kripto para piyasalarındaki düşüşü değerlendirerek yatırımlarını sürekli olarak ucuz fiyattan arttırmayı sürdürüyor. Bazı Asyalı yatırımcıların bu yatırımlarını internet üzerinden paylaşarak gizli hesaplar üzerinden kaç milyon dolarları olduğunu göstermesi ve kazançlarını göstermesi ile diğer yatırımcıların daha fazla kripto paralara ilgi göstermesini sağlayan etken olarak gösteriliyor.