ABD’de bireysel kripto para madencisi sayısı azalacak

ABD genelinde kripto para üreten madenciler ile ilgili kısa süre içerisinde yeni bir düşüş yaşanabilecek olduğu görüşü yayıldı


ABD genelinde kripto para üreten madenciler ile ilgili kısa süre içerisinde yeni bir düşüş yaşanabilecek olduğu görüşü yayıldı. Bitcoin madenciliğinin daha zor yapılabilir hale gelmesi ve daha zor işletilebilmesi konusunda yaşanan sorunlar ve etkili olan bir takım enerji fiyatı ve benzeri konular gelecekte ülkede madencilik yapan insan sayısının 3’te 1 oranında azalabilecek olduğunu gösteriyor.

ABD’de enerji fiyatları uygun olmasına rağmen halk enerji fiyatlarının çok aşırı uygun olmadığını ve madencilik yapmak için yeteri kadar ucuz enerjinin olmadığı görüşünde olduğunu sık sık belirtiyor. Birçok ABD vatandaşı için madencilik yapmak çok zor iken burada en etkili neden enerji maliyetleri konusundan dolayı oluyor.

Madencilik azalacak!

Madenciliğin azalacak olduğunu görmek için bir kahin olmaya veya alim olmaya gerek yok. Açıkça madencilik yapan insan sayısının azalacak olduğunu gösteren kuvvetli deliller var olması ve kripto para madenciliği yapan insan sayısının tüm dünyada azalmaya başlamasının ABD’de de yakın zaman sonra daha fazla azalma ve düşüşler olabilecek olduğunu rahatlıkla gösteren veriler.