ABD’li Bankadan Kripto Para Açıklaması

St


St. Louis Federal Rezerv Bankası, kripto paralar ile ilgili olarak insanların aklında oluşan bazı bilgi talepleri ve sorular ile ilgili adeta yanıt verdi. St. Louis Federal Rezerv Bankası yetkililerince yayınlanan açıklamada kripto paralar ile normal kağıt paranın arasında fark olmadığı, ikisinin de değersiz parçalar olduğu bilgisine yer verildi.

Kripto paralar ile gerçek hayatta kullanılan paralar arasında pek fark olmadığının belirtilmesi ile birlikte yetkililerce yapılan açıklamada iki paranında belirli bir takım limitleri olduğu ve bu limitler dahilinde insanların işlemler yapabildikleri bilgisi paylaşıldı.

Kripto Paralara Olumlu Yaklaşıyorlar

Kripto paralar ile ilgili St. Louis Federal Rezerv Bankası yetkililerinin tavrı olumlu olarak görünüyor. Bazı bankaların yetkilileri ise kripto paralar ile ilgili olumsuz açıklamalar ve algı oyunları ile kendilerini gösterirken, bunun arkasında yatan sebep ise bazı bankaların kripto paralar dolayısı ile karlılık oranlarının düşmesinden endişe etmeleri olarak gösteriliyor. Zira kripto para dünyasında yaşanan her olumlu gelişme teknolojisi gelişmemiş, yeniliğe açık olmayan bankaları ciddi oranda tehdit eden olaylar olarak algılanmakta.