Morgan Stanley’den Yeni Araştırma

Morgan Stanley bankası tarafından yapılan araştırmalar kripto para dünyasında ilgi çekti. Morgan Stanley bankasının araştırmasına göre kripto para sahibi ülkeler konumunda Türkiye üst sıralarda kendisine yer bulurken, bazı ülkeler ise kendisine en alt sıralarda dahi henüz...


Morgan Stanley bankası tarafından yapılan araştırmalar kripto para dünyasında ilgi çekti. Morgan Stanley bankasının araştırmasına göre kripto para sahibi ülkeler konumunda Türkiye üst sıralarda kendisine yer bulurken, bazı ülkeler ise kendisine en alt sıralarda dahi henüz yer bulabilmiş değil.

ABD’nin ve Asya ülkelerinin en üst sırada geldiği listeye göre Türkiye’nin sırası da oldukça iyi durumda. Buda Türkiye’nin kripto paralara daha fazla ilgi gösterdiğini ve kripto paralar ile ilgili olarak ilginin diğer birçok ülkeye oranla çok daha fazla ilgi gösterdiği belirtildi.

En Çok Borsaya Sahip Olan Ülkeler Hangileri?

Morgan Stanley tarafından yapılan açıklamaya göre sırasız hali ile en çok kripto para borsasına sahip olan ülkeler İngiltere, Hong Kong, ABD, Singapur ve Türkiye olarak belirlenmiş durumda. En fazla kripto para borsasının ABD’de olduğu tahmin edilirken, bankaya göre kripto para borsalarının gelecek yıllarda daha da fazla artış göstermesi bekleniyor. Zira Türkiye’nin bu alanda öncü ülkelerden birisi olma yolunda ilerlemesi de ülkemiz adına büyük fayda.