ABD’nin Kripto Paralar İle İlgili Önlem Almaması Ne Anlama Geliyor?

ABD yönetimince kripto paralar konusunda önlemler alınmaması ve arka planda bununla ilgili çalışmalar yapılıyor olması ABD’nin bu  kategoride ne planladığı konusunda bazı soru işaretlerine sebep oluyor


ABD yönetimince kripto paralar konusunda önlemler alınmaması ve arka planda bununla ilgili çalışmalar yapılıyor olması ABD’nin bu  kategoride ne planladığı konusunda bazı soru işaretlerine sebep oluyor. Yatırımcıların, yatırım yapmak isteyenlerin en fazla ilgilendiği konulardan birisi olan ABD yönetiminin kripto paralar hakkında ne düşündüğü konusunda BTC fiyatlarını derinden etkileyebilecek güce sahip olmasından dolayı yeni yatırımcılar yatırım yapmadan önce ABD’nin kripto paralar hakkında ne durumda ve ne düzeyde açıklamalar yaptığını inceleyerek hareket ediyorlar.

Yatırımcılar kripto paralara yatırım yapmanın getirdiği bazı yükümlülükler olduğunu ve bu yükümlülükler arasında kripto paraların son durumunu takip etmek kadar ülke yönetimlerinin ne düşündüklerinin de önemi olduğunu belirtiyor.

ABD Yönetimi Önlem Alıyor

Yönetimler ve ABD yönetimi aslında kripto paralar hakkında bazı önlemler almıyor değil. Ülkede kripto paraların son durumu sürekli konuşuluyor ve gizli olarak arka planda yürütülen işlemler sürdürülüyor. ABD’nin aldığı kripto para önlemlerinin bir kısmı ne kadar açıklanmasa bile olası durumlarda yönetimsel olarak atılacak her adım SEC, FBI ve benzeri ABD’nin önemli kurumlarınca kontrol altında tutuluyor.