Afrika’da Web3’ün Kalbi, Web3 Delight Lagos’ta Atacak

Hem küresel hem de yerel Web3 oyuncularının katılımıyla gerçekleştirilecek olan Web3 Delight Lagos için geri sayım başladı


Hem küresel hem de yerel Web3 oyuncularının katılımıyla gerçekleştirilecek olan Web3 Delight Lagos için geri sayım başladı. Afrika’da Web3’ün kalbi bu etkinlikte atacak.

Web3 Delight Lagos 29 Temmuz’da

Web3 Delight Lagos Nijerya için geri sayım başladı. 23 gün sonra düzenlenecek olan etkinlik için başlangıç tarihi 29 Temmuz.

Web3 Delight Lagos, blokzincir girişimlerini, geliştiricileri, araştırmacıları ve yatırımcıları bir araya getirecek.

Nijerya’da teknoloji sektörünün gelişmesi ve genç nüfusun artması nedeniyle etkinliğin bu adreste seçildiği söyleniyor. Nijeryalı teknoloji girişimleri, Afrika merkezli teknoloji girişimleri tarafından toplanan toplam yatırım fonlarının yaklaşık yüzde 60’ını oluşturuyor. Nijerya, 90 teknoloji merkezi ve internet erişimi olan 180 milyondan fazla kişiden oluşan müşteri tabanı ile Afrika kıtasının da en güçlüsü diyebiliriz.

Etkinlikte NFT’ler, blokzincir tabanlı oyunlar, metaverse, DeFi, kripto paralar ve DAO’lar gibi konular da konuşulacak.

Birçok konuşmacının katılacağı etkinlikte, alanında uzman isimler önemli konularla ilgili öngörülerini ve deneyimlerini paylaşacak. 29 Temmuz günü oturumlar sabah başlayacak ve öğlenden sonraya kadar devam edecek. 1 – 5 Ağustos tarihleri arasında ise online workshop’lar olacak.

Etkinliğin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.