Altcoin’ler Yeniden Uçuşa Geçti: Yükseliş Devam Edecek Mi?

Özellikle Bitcoin’deki yükselişin de etkisiyle son birkaç ayda ciddi anlamda değer kaybı yaşayan altcoin piyasası yeniden yeşile büründü


Özellikle Bitcoin’deki yükselişin de etkisiyle son birkaç ayda ciddi anlamda değer kaybı yaşayan altcoin piyasası yeniden yeşile büründü. Bitcoin fiyatı nispeten stabil görünüm çizerken ETH, XRP, XLM ve TRX gibi kripto paralar son birkaç günde çok ciddi ölçüde değer kazandı.

Uzun süredir bekleneni vermekte zorlanan altcoin’ler mevcut yükseliş dalgasıyla geride bıraktığımız yıllarda %100’lük, %200’lük yükselişlere alışkın yatırımcıyı sevindirmeyi başardı. Bunda özellikle altcoin’lerde 2018 yılından beri devam eden kan kaybı önemli öçlüde etkili oldu.

Ethereum 200 Doları Hızlı Geçti

Son bir haftadır hem dolar hem de Bitcoin karşısında değer kazanmaya devam eden Ethereum, haberimizin hazırlandığı sırada 215 dolar seviyesini kırmayı başarmıştı. Özellikle dün 200 dolarlık psikolojik direnç seviyesini kırmayı başaran ETH, sonrasında hızlı bir yükseliş yaşadı.

XRP %15 Yükseldi

Son günlerde yatırımcısına en çok kazandıran altcoin’lerden biri de XRP, özellikle Türk yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği XRP son 3 günde 0,25 dolar seviyelerinden 0,30’a yükseldi. Son 24 saatte %15’i aşkın değer kazanan Ripple (XRP) haberimizin hazırlandığı sırada $0,305’ten işlem görüyordu.

Stellar Lumens (XLM) Kış Uykusundan Uyandı Mı?

ETH ve XRP’nin yanı sıra haftanın en iyi performans gösteren altcoin’lerinden biri de uzun süredir neredeyse kış uykusuna yatan XLM oldu. Geride bıraktığımız Haziran ayının son günlerinde 0,13 doları zorlayan XLM o günden sonra hızla değer kaybederek 0,055 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Şimdi ise XRP ile birlikte çok güzel sayılabilecek bir yükseliş trendi yaşayan XLM basın saatinde %20’lik yükselişle $0,0687 seviyesinden işlem görüyordu. Önde gelen analistlere göre XLM’deki yükseliş trendi kırılmazsa popüler kripto para biriminde çok yakında yeniden 0,12 dolar seviyeleri görülebilir.

Altcoin’lerdeki Yükseliş Devam Edecek Mi?

Her ne kadar altcoin’ler yükseliş trendine başlamış olsa da bu durumun daha ne kadar devam edeceği belli değil. Özellikle önümüzdeki hafta Bakkt’tan gelecek gelişmelerle birlikte Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yeniden yükselişe geçebilir ve altcoin’lerin suyunu çıkartabilir. Bu nedenle dikkatli olmakta fayda var. Kripto para topluluğunun önde gelen analistlerinden Crypto Squeeze, Bitcoin’in bir iki hafta içerisinde yükselişe geçeceğini, altcoin yatırımcılarının o zamana kadar pozisyonlarını alması gerektiğinin altını çizmişti.

Haftalık Teknik Analizlerimizi Göz Atmak İster Misiniz?