AMD: BTC madenciliği biterse bizde biteriz

En büyük ekran kartı üreticilerinden birisi olan AMD tarafından yapılan açıklamaya göre kripto para madenciliğine ilginin azalması durumunda zor günler ekran kartı üreticilerini bekleyecek


En büyük ekran kartı üreticilerinden birisi olan AMD tarafından yapılan açıklamaya göre kripto para madenciliğine ilginin azalması durumunda zor günler ekran kartı üreticilerini bekleyecek. Bilgisayarlar için üretilen ekran kartlarına oyuncular tarafından talep gelmesine ve şirketler tarafından aktif olarak donanım parçası olarak satın alınmak zorunda olmasına rağmen kripto para madencilerinin ekran kartı sektörünü en fazla yükselten isimler oldukları da gerçek.

Şirketten yapılan açıklamaya göre ekran kartlarının üretimi için olağanüstü yüksek iş gücü harcanmaya devam ettiği, piyasadan gelen yüksek talep dolayısı ile üretim kapasitesinin çok daha fazla arttırıldığı açıklandı.

Çin ve Güney Kore’de Yasal Engeller Getirildi

AMD’den yapılan açıklamada ”Çin ve Güney Kore’de bir süre önce yeni yasalar ile kripto para madenciliğine engellemeler getirildi. Eğer bizler istikrarsız olan kripto para borsası ve madenciliğine dikkat etmez isek gelecekte çok zorlu maddi sorunlar ile karşı karşıya kalabiliriz” uyarısında bulunuldu. Yapılan bu açıklama madencileri korkutmaya yeterken, sadece oyun oynamak için yüksek grafik kartlarına ihtiyaç duyan kullanıcıları ise ”fiyatlar için düşüş sinyali olabilir” düşüncelerini beraberinde getirmesi ile bir nebze sevindirdi.

[bitcointicker]