Ampleforth Governance Token (FORTH) Nedir? FORTH Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

Kripto para dünyası birbirinden farklı projeler sahip olan ve yeniler içeren platformdan oluşuyor


Kripto para dünyası birbirinden farklı projeler sahip olan ve yeniler içeren platformdan oluşuyor. Bunlardan biri de Ampleforth Governance Token (FORTH) projesi. FORTH bu çerçevede Bitcoin, altın, reel para birimleri ve emtialar için tedarik esnekliği vaat eden bir proje sahip olması bakımından öne çıkmayı başarıyor. Aynı zamanda esnek bir arz yapısında bulunan Ampleforth Governance Token (FORTH), bu yönüyle de güvenli olduğu iddiasında. 

Ampleforth Governance Token (FORTH) Nedir?

Vadettiği proje bakımından güçlü bir alternatif yatırım kanalı olarak görülen Ampleforth Governance Token (FORTH), her zaman fiyat dengesi sağlayabilmek adına arz – talep dengesinin en uygun olduğu zemini arıyor. Ampleforth Governance Token (FORTH) aynı zamanda fiyat verilerini sağlıklı bir şekilde elde etmek için de Ethereum blok zinciri üzerine kurulu olan Chainlink’i kullanıyor. Böylelikle proje, kripto para yatırımcılarının para birimlerindeki volatil yapıdan korunmasını da amaçlıyor. Bu noktada proje, fiyat istikrarını sağlama yöntemlerinde diğer stable coin’lerden de ayrışıyor. Ampleforth Governance Token (FORTH) protokolü bu amacını gerçekleştirmek için borç vermek ve almak ya da mevduatlara güvenmek yerine “yeniden temellendirme” adı verilen bir sisteme sahip. FORT bu sayede her 24 saatte kripto para biriminin arzını programlı olarak ayarlıyor. 

Ampleforth Governance Token (FORTH) Fiyatı 

Ampleforth Governance Token (FORTH) coin, gerek projesi ile gerekse de daha istikrarlı yapısıyla yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmıştı. Ancak kripto dünyasında yaşanan sert düşüşlerden FORTH da etkilendi. Kripto para birimi bu çerçevede en düşük fiyatını 12 Mayıs 2022 tarihinde gördü. Kripto para biriminin bu tarihte dip yaptığı fiyat ise 1,98 dolardı. Ampleforth Governance Token (FORTH) zirve seviyesini ise 21 Nisan 2021 tarihinde gördü. Coin, 180,47 dolar ile rekor kırdı. 

Ampleforth Governance Token (FORTH) Piyasa Değeri

Ampleforth Governance Token (FORTH) başta Binance olmak üzere Bitvavo, BKEX, Bitrue ve TokCrypto borsalarında işlem görüyor. Piyasa değer sıralaması açsından 457. sırada yer alan Ampleforth Governance Token (FORTH), coin’in ticaret hacmi de 19.323.486 dolar olarak görülüyor. FORTH’un piyasa değeri ise 43.520.389 dolar. Ampleforth Governance Token (FORTH) coin’in dolaşımda 8,7 milyon coin arzı bulunurken, toplamdaki arz miktarı ise 15,3 milyon.