Analist: Bitcoin rekor kıramayabilir

Ekonomist ve kripto para analisti Tuur Demeester, kripto paraların bu yıl içerisinde rekor kırmasını beklemediğini açıkladı


Ekonomist ve kripto para analisti Tuur Demeester, kripto paraların bu yıl içerisinde rekor kırmasını beklemediğini açıkladı. Belirli bazı nedenler dolayısı ile 20.000 doların üstüne ve yakınına Bitcoin fiyatının yükselemeyecek olduğunu iddia eden Tuur Demeester, bunun için ise haklı birkaç sebebinin olduğunu belirtti.

Kripto para fiyatlarının bu yıl sonuna kadar kırması beklenen rekorların hayal olarak kalabilecek olduğunu açıklayan analistin açıklamasına göre madencilik konusunda yaşanan zorlaşması, daha fazla parası olan yatırımcıların kripto paralara daha güvensiz şekilde düşünmeye başlaması, mevcut kripto para yatırımcılarının geri çekilmesi ve güvenlik sorunları dolayısı ile 20.000 dolara kadar yükseliş dahi olamayabilecek olduğu düşüncesinde olduğunu açıkladı.

Yıl sonu beklentisini açıklamadı

Bu yıl sonunda Bitcoin fiyatının rekor kırmayacak olduğunu açıklamasına rağmen ne kadar bir fiyat artışı olabilecek veya Bitcoin fiyatının yıl sonunda ne kadar olabilecek olduğunu açıklamayan Tuur Demeester, yatırımcıların daha dikkatli davranması ve ETF konusu için henüz daha bu aşamanın erken aşamalar olduğunu açıkladı. Farklı analistler ise konu hakkında bu dakikaya kadar açıklama yapmadı.