AP: Kripto Paraların Rakip Olması Çok Zor

Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi (ECON), kripto paraların merkez bankalarına rakip olmasının çok zor olduğunu ve bunun neredeyse bu aşamada imkansıza yakın olduğunu yazılı olarak AB’nin ilgililerine gönderdi


Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi (ECON), kripto paraların merkez bankalarına rakip olmasının çok zor olduğunu ve bunun neredeyse bu aşamada imkansıza yakın olduğunu yazılı olarak AB’nin ilgililerine gönderdi. Avrupa’nın olası ekonomik sorunlara karşı bugünlerde ABD ile yaşanan sorunlar ve AB içerisinde Fransa’nın akıl almaz tavırları dolayısı ile yaşadığı krizin ne zaman sona erecek olduğu merak konusu olurken, bir tarafta da kripto paralar konusu dikkatle işleniyor.

Kripto para yatırımları ile ilgili Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi (ECON) bünyesinde hazırlanan rapor sonucunda merkez bankalarına herhangi bir etki yapmadığı ve merkez bankaları ile Euro’yu geçmesinin imkansız olduğu belirtilen kripto paraların geçici bir dengeye sahip olduğu, sürekli yükselip düşen bir durumda olmasının etkisi ile ve arkasındaki gücün bilinmemesi dolayısı ile merkez bankalarının önüne geçmesinin imkansız olduğu belirtildi.

Para Üzerine Para Basıyorlar

Avrupa, her gün milyarlarca dolarlık para basarken bu paraları Avrupa Merkez Bankası aracılığı ile AB üyesi ülkelerin talebine göre basıyor. Hali ile günde milyarlarca dolarlık para basılırken, ABD’nin tavırları ve kripto paraların en ufak bir tehdit daha yaratmaması için üst düzeyde önlemler alınıyor.

  • Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi (ECON) raporu halka açık bir şekilde açıklanmasa bile yapılan açıklamalar hükümetler adına raporun olumlu olduğunu gösteren etkiye sahip durumda.