Apple Kripto Para Politikasını Gözden Geçirdi

Dünyanın en büyük teknoloji devi konumunda olan şirketi Apple, hukuk danışmanları ve mühendisleri ile birlikte App Store uygulamalarının kripto para alanı ile ilgili kurallarını tekrar gözden geçirdi


Dünyanın en büyük teknoloji devi konumunda olan şirketi Apple, hukuk danışmanları ve mühendisleri ile birlikte App Store uygulamalarının kripto para alanı ile ilgili kurallarını tekrar gözden geçirdi. Apple’ı ikna eden bir takım geliştirici grubu teknoloji devinin App Store’da kendi kripto para uygulamalarını ücretsiz yayınlaması gerektiği yönünde ikna etmiş ve bu aşamadan hemen sonra App Store kurallarının güncellenmesi zorunluluğu gelişmişti.

Teknoloji devi daha sonrasında ise açıklama yapmadan bugün son işlemleri gözden geçirdi ve bulut tabanlı madencilik uygulamaları, kripto para cüzdanı uygulamaları ile birlikte bir takım ücretsiz kripto para uygulamalarının App Store’de yayınlanmasında yaşanan engelleri kaldırmaya karar verdi. Apple’ın bu kararı sonucunda birçok geliştirici bundan sonra kripto para uygulamalarını App Store’da yayınlayabilecek iken bazı geliştiriciler ise uygulamalarını güncelledikten sonra App Store’da yayına alabilecek.

Detaylı Olarak İnceleniyor

Apple App Store editörleri tarafından uygulamalar detaylı bir şekilde testten geçirildikten sonra yayınlanmasına onay ve izin veriliyor. Eğer testleri geçemez ise ve zararlı bilgiler ile kodlamalar içeriyor ise Apple App Store editörleri bu uygulama veya oyuna hiçbir şekilde izin vermeyerek Apple kullanıcılarının korunmasını sağlıyor.

  • Apple’ın kesin kuralları ile ilgili gelecek günlerde blog sayfasından açıklama yapılması beklenirken, tam olarak her kripto para uygulamasına izin verilmeyecek olduğu çok net bilinmesi gereken bir konu. Şirket eğer ki uygunsuz gördüğü bir durum olursa bu uygulamayı App Store’de yayınlamama hakkına sahip durumda.