Bitcoin Sert Düştü

Bitcoin fiyatı bugün 300 dolardan daha fazla düşüş yaşadı


Bitcoin fiyatı bugün 300 dolardan daha fazla düşüş yaşadı. Kripto para dünyasının bir süredir yaşadığı kritik durum dolayısı ile mağdur olan yatırımcılar ise son yaşanan düşüş sonucunda ciddi bir kriz durumunun yaklaştığını düşünmeye başladı. Ekonomistler Bitcoin’de bundan sonraki aşama ve adımın ise ya 1700 dolar seviyesine kadar düşüş olarak karşımıza çıkacak olduğunu, veya 14.000 dolar seviyesine kadar yükseliş seviyesi olacak olduğuna değinerek 1700 dolar seviyesine düşüş olması durumunda hiçbir şekilde bir daha Bitcoin’e güvenin kalmayacak olduğunu belirtti.

Açıklamalarında kripto paraları sert bir dille eleştiren ekonomistler yatırımcıların güveninin sarsılmasına neden olan bu durumun devam ettiğini, toplu satışlar dolayısı bugün 350 dolar civarında düşüş olmuş olabilecek olduğunu açıkladı.

Bitcoin Neden Düşüyor?

Bitcoin hakkında neden dolayı düşüş yaşandığı da büyük bir merak konusu. Bitcoin fiyatlarında yaşanan düşüşlerin nereye kadar devam edecek olduğu, sonucunda nereye varılacak olduğu büyük bir merak konusu olurken, yatırımcıların bu süreçte fazlası ile zarar görecek oldukları ve görmeye devam ettikleri çok açık bilinen bir gerçek. Bitcoin fiyatının 7.200 dolar sınırına kadar gerilemesi sonucunda yatırımcıların ellerinde bulunan yatırımlarının sürekli değer kaybetmesi ve değer kaybı sonucunda yeni yatırımlar yapmamaları kripto para dünyasına vurulan bir hançer olarak nittelendirilmekte.

  • Bitcoin fiyatlarının 1700 dolara kadar düşmesine 14.000 dolara kadar çıkmasına oranla daha fazla ihtimal dahilinde bakılıyor.