Arizona Temsilciler Meclisi, Bitcoin İle Ödeme Kabul Edebilir

Arizona Temsilciler Meclisi‘ne sunulan yasa tasarısına göre eğer ki yetkililer tarafından onay verilirse BTC ile vergi ödemeleri yapılabilecek


Arizona Temsilciler Meclisi‘ne sunulan yasa tasarısına göre eğer ki yetkililer tarafından onay verilirse BTC ile vergi ödemeleri yapılabilecek. Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde alınacak olan vergilerin Bitcoin ile ödenmesi kararının tüm dünya için önem taşıdığı bilinirken, eğer ki yasa tasarısı onaylanır ve Arizona Valisi tarafından kabul edilir ise diğer ülkelerde de buna yönelik adımlar atılması tahmin ediliyor.

Birçok ülkede henüz daha hakkında yasalar bile çıkarılmayan kripto paralar ile ilgili olarak hızlı davranan ABD’li yetkililer, başta ABD olmak üzere tüm dünyanın kripto paralara olan algısını değiştirebilirler.

Kabul Edilebilir

Eğer ki yetkililer tarafından sorun çıkarılmaz ise Vali tarafından kabul edilebilecek olan yasanın ABD içerisinde diğer eyaletlere de yayılabilecek olduğu düşünülmekte. Şu aşamada henüz tahmin yürütmek çok zor olacaktır ancak gelecek dönemde ABD’nin kripto paralara daha fazla ve daha yakından ilgi göstereceğine yönelik hamleler görülüyor. Türkiye’de ise BTC ile vergi ödemelerinin gelecek senelerde dahi devreye alınması beklenmiyor, zira vergi ödemelerinin büyük önem taşıdığı Türkiye’de olası dolandırıcılıkların önüne geçmek ABD’ye oranla daha zor.