Kripto Para Piyasası Hacmi 400 Milyar Doların Altına Geriledi

Kripto para piyasası hacminde son dönemde yaşanan düşüş ile birlikte kripto paraların %99’unda düşüş yaşandı


Kripto para piyasası hacminde son dönemde yaşanan düşüş ile birlikte kripto paraların %99’unda düşüş yaşandı. Bitcoin başta olmak üzere Ethereum, Ripple ve diğer kripto paraların fiyatlarındaki düşüş ve yatırımcıların kripto para satışlarının artması sonucunda sektörde ciddi oranda düşüş yaşandığı ortaya çıkarken, 400 milyar doların altına gerileyen kripto para piyasası hacminin bugün itibari ile oldukça düşük seviyede olduğu gözlemlendi.

Bitcoin, kripto para piyasası hacminin %41.5 gibi bir kısmını elinde tutan en büyük ve en fazla talep gören kripto para olurken, bunun hemen ardından Ethereum geliyor. Yapılan son açıklamaya göre 362 milyar 863 milyon dolar seviyesine gerileyen kripto para piyasası hacminin geçtiğimiz 2 hafta öncesinde 500 milyar dolar seviyesinin üzerinde olduğu açıklanmıştı.

En Değerli 10 Kripto Para Biriminde Düşüş Var

Kripto para piyasasının en değerli 10 kripto para biriminde son 24 saat içerisinde düşüş yaşanırken, hiç artış yaşanmaması dikkat çekti. Bitcoin ve Ethereum’da yaşanan düşüşlerin ardından yatırımcıların endişeli durumlarından dolayı yatırımları durdurdukları ve yüksek fiyatlardan satış yapan yatırımcıların geri Bitcoin veya kripto para yatırımı yapmayı beklediği düşünülmekte.