Kripto Para

AuroraChain Nedir? Aurora (AOA) Nereden Alınır?

AuroraChain Nedir? Aurora (AOA) Nereden Alınır?

AuroraChain, Mayıs 2018’de Güney Kore’nin Seul kentinde düzenlenen “Blokların Ötesi” etkinliğinde duyurulan Blockchain tabanlı bir akıllı sözleşmeler platformudur. AuroraChain, Ethereum’un merkezsiz uygulama ekosistemiyle rekabet etmek amacıyla kuruldu. AuroraChain’in yerel şifreleme sistemi, aslen ABitchain (ABTC) olarak geliştirildi. Delegated-Proof-of-Stake (DPoS) and Byzantine Fault Tolerance (BFT) konsensus mekanizmasını kullanıyor.

Hem Ethereum Sanal Makinesini hem de Solidity programlama dilini destekleyen AuroraChain mainnet’i 2018 yazında piyasaya sürüldü. AuroraChain’in ortalama gaz ücretleri 0.0001 AOA’dır ve EOS blok zinciri ile aynı şekilde saniyede 2000 işlem (TPS) işlem hızına erişebilir.

AuroraChain Ethereum’un Blockchain’indeki geliştirilebilirlik, tıkanıklık, ölçeklenebilirlik sorunlarına çözüm getirme iddiasında. Ancak  AuroraChain henüz bir yaşında bile değil ve çoktan kalabalık bir pazara giriyor.

İçeriğimizin hazırlandığı esnada  Aurora’nın toplam arzı 10.000.000.000 AOA dolaşındaki AOA miktarı ise 6.542.330.148’idi. Aurora tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 18 Temmuz’da 0.060106 dolar seviyesine ulaşarak kırmıştı.

Henüz çok yeni bir kripto para olmasına rağmen, Aurora’nın günlük işlem hacmi yaklaşık 2 milyon dolar seviyesinde. AOA şu ana kadar Kucoin, CoinEgg, Bitinka ve Indodax borsaları tarafından listelendi. Aurora listelendiği kripto para borsası sayısını arttırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Öne çıkarılan görsel Pixabay’den alınmıştır.

Yorum Yap