Kripto Para

190 Milyon Dolarlık İpucu İçin Ödül Programı Başladı!

Bitcoin kaç dolar

Kanada’nın en büyük kripto para borsası QuadrigaCX, CEO’su Gerald Cotten’ın ölümüyle soğuk cüzdanlarındaki fonlara erişimi kaybetmişti. Gerald Cotten’ın borsanın 190 milyar dolarlık kripto para fonunu nerede sakladığı gizemini koruyor. ABD merkezli kripto para borsası Kraken ise kripto paraların dünyanın dört bir yanında benimsenmesini arttırma misyonunun bir parçası olarak 1 Mart’ta şu açıklamayı yaptı:

2014’ten bu yana, önemli kaynaklara yatırım yaptık  özellikle MT. Gox soruşturmasında çalınan fonların en kısa sürede geri dönüştürülebilmesi için uzmanlarımızla destek verdik. Bu tarz olaylar kripto para sektörünün tamamını derinden yaralayabilir bu nedenle QuadrigaCX’in kayıp fonlarının dönüştürülmesi sürecine dahil olmak istiyoruz.

QuadrigaCX yaklaşık bir ay önce, 26 Ocak’ta,  borsadaki işlemleri askıya aldı. Borsa o dönemde yaptığı açıklamada CEO’larının yedi hafta önce aniden beklenmedik bir şekilde hayatını kaybettiğini duyurdu. İddialara göre, yaklaşık 115 bin borsa kullanıcısının 190 milyon ABD Dolar değerindeki fonlarına erişimi olan ve fonların nerede saklandığını bilen tek kişi oydu. Bazı yatırımcılar bu davayı çevreleyen olayların ve koşulların inanılmayacak kadar şüpheli olduğunu iddia ediyor.

Kraken olarak kaybolan müşteri fonlarının bir kısmını veya tamamını geri getirmeye yardımcı olabileceğimizi ümit ederek bu sürece farkındalık katarak dahil olmak istiyoruz. Konuya ilişkin ipuçlarına ulaşmak için podcast’imizi dinleyin veya izleyin, böylece bu gizemi çözmemize yardımcı olabilirsiniz.

Podcast’leri inceledikten sonra, kaybolan müşteri fonlarının nerede olduğunu hakkında ipuçlarına ulaşabildiniz mi?  Uzmanların fonlara ulaşmasına yardımcı olabilecek fikirleriniz var mı? Öyleyse, bize bildirin ve ipuçlarını güvenlik güçlerine iletelim

Kraken, kaybolan 190 milyon ABD dolarının tekrar bulunması için paylaşılan en iyi ipucu sahibine ödül olarak 100.000 ABD Doları verecek. Öyle görünüyor ki Kraken, QuadrigaCX’ten kaybolan 190 milyon dolarlık kripto paraları bulmak için oldukça kararlı.

Görsel Pixabay’den alınmıştır.

Yorum Yap