Avrupa Birliği Komisyonu: Kripto Paralar Yasal, Ama Bir Şartla!

Avrupa Birliği komisyonu, Avrupa sınırları içerisinde gerek Bitcoin üretiminin, gerek ise Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapmak konusunda en ufak bir engel olmadığını, sadece bir şartın olduğunu açıkladı


Avrupa Birliği komisyonu, Avrupa sınırları içerisinde gerek Bitcoin üretiminin, gerek ise Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapmak konusunda en ufak bir engel olmadığını, sadece bir şartın olduğunu açıkladı. Yapılan bu açıklama ile AB üyesi ülkelerin vatandaşları rahat bir şekilde kripto paralara yönelebilecek iken, AB’nin tek şartının ise elektrik faturalarına dayalı olduğu açıklandı.

Avrupa Birliği Dijital Ekonomi ve Toplumdan sorumlu komisyon üyesi Mariya Gabriel, yaptığı açıklamalarında ”eğer ki AB üyesi ülkelerde belirli bir enerji tüketiminin üzerine geçilmeden üretim yapılıyor ise bunu engellemek ve yasaklamak uygun değil, bununla ilgili sorun olmadığı için henüz kanun çıkarılmış ve karar verilmiş değil” açıklamalarında bulunmuştu.

Avrupa Birliği Kararını Vermeye Hazır

Avrupa Birliği komisyonu, tarafından yapılan bu açıklamaların ardından gerek üretim, gerek ise Bitcoin kullanımı konusunda hiçbir problemin olmaması ve genel olarak vatandaşlara bu hakkın tanınması dolayısı ile BTC’nin fiyat artışı yaşayabilecek olduğu düşünülüyor. Kripto paralar ile ilgili olarak ABD ve AB’nin en önemli ülkeler oldukları, AB üyesi ülkelerin en fazla kripto para kullanımı yapılan topluluklardan olduğu iddia edilmekte.