Bitcoin Yükselişi Sürüyor

Bitcoin bugün öğle saatlerinden itibaren başlayan yükselişini sürdürüyor


Bitcoin bugün öğle saatlerinden itibaren başlayan yükselişini sürdürüyor. Son dönemde yaşanan düşüşlerin ardından bugün itibari ile tekrar yükselmeye başlayan kripto paraların yatırımcılarının haftalardan beridir ilk defa yüzünü güldürmesi ise Bitcoin yatırımlarının daha fazla artmasını sağladı.

Yatırımcıların kripto paralarda yaşanan 800 dolarlık artış ile birlikte karlılık oranlarında artışlar yaşanırken, en fazla değer kazanan kripto para biriminin Bitcoin olduğu gözlemlendi. Kripto paraların yükselmesindeki etken ise dev yatırımcıların sektöre yaptıkları yatırımlar olarak gösterilirken, milyonlarca Bitcoin kullanıcısının ellerinde bulunan Bitcoin yatırımlarını arttırdıkları borsa sitelerinin istatistiklerine yansıdı.

Değer Kazanmaya Başladı

Bitcoin bugün itibari ile değer kazanmaya başlarken, Türkiye’de yatırımcıların bugün oldukça aktif bir gün geçirdikleri göze çarptı. Yatırımcıların yaptıkları yatırımlardan kazanç sahibi olmaya başlamaları ise kripto paralara olan güvenin bir kez daha tazelenmesini sağladı. Bazı yatırımcılar sektörde yaşanan dalgalanmaların sürekli olarak olduğunu, önemli olan Bitcoin ve diğer kripto paraların kendisini en kısa sürede daha yüksek seviyeye çıkabilecek hale gelmesinin önemli olduğunu belirtti. Asya bölgesi dolayısı ile kripto paraların son dönemde değer kazanmadığı düşünülüyordu.