Avrupa Birliği, önlemler alacak mı?

Avrupa Birliği yöneticileri yakın bir zaman sonra kripto paralar konusunda ve kripto para borsaları konusunda bazı yeni önlemler alabilir


Avrupa Birliği yöneticileri yakın bir zaman sonra kripto paralar konusunda ve kripto para borsaları konusunda bazı yeni önlemler alabilir. Avrupa’da yayın yapan kripto para haber sitelerine göre belirli birkaç sorunun bulunduğu kripto paralar ve kripto para borsaları konusunda Avrupa Birliği ülkeleri ortak bir karara varmak üzere çalışmalar yapıyor olabilir.

Almanya ve Fransa öncülüğünde alınması beklenen bazı yeni kararların ve olası dolandırıcılık, kara para aklama, para aklama ve bazı belirli konularda yaşanan sorunları çözmek adına önlemler alınması konusunda üye ülkeler ile yeni adımlar atılabilecek olduğunu düşünüyor.

Yeterli önlem yok!

Avrupa’da yayın yapan kripto para siteleri mevcut yasalar ile yeterli oranda önlem alınmadığını ve bunun yatırımcılar için de, hükümetler içinde büyük sorunları beraberinde getirebilecek gelişmeler olduğu görüşünde. İddialar bu sene olmasa bile gelecek sene içerisinde yeni bazı yasaların ortaya çıkabilecek olduğu ve geriye dönük olmasa bile ileriye dönük olası kötü sonuçların önlenmesinde önemli rol oynayacak.

AB üyesi ülkelerin alacak olduğu yasal önlemlerin yatırımcıları etkilemesi beklenmiyor.