Avustralya’dan Kripto Para Borsası Açıklaması

Avustralya’dan yapılan kripto para borsası lisansı ile ilgili açıklamada kripto para borsası lisansının kullanıcıların ve yatırımcıların bu alanda güveni arttırdığını ve yatırımcıların daha fazla güven içerisinde olmalarını sağladığını açıkladı. Avustralya hükümetinin yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, ‘AUSTRAC,...


Avustralya’dan yapılan kripto para borsası lisansı ile ilgili açıklamada kripto para borsası lisansının kullanıcıların ve yatırımcıların bu alanda güveni arttırdığını ve yatırımcıların daha fazla güven içerisinde olmalarını sağladığını açıkladı. Avustralya hükümetinin yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, ‘AUSTRAC, endüstri ve devlet ortaklarıyla birlikte, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi dijital para birimlerinin kullanımıyla ilgili finansal istihbarat ve bilginin paylaşılmasını kolaylaştırma fırsatlarını artırıyor.’ ifadeleri kullanıldı.

AUSTRAC CEO’su Nicole Rose Açıkladı

AUSTRAC CEO’su Nicole Rose ise yaptığı açıklamalarda kripto para borsası lisansının daha fazla güven sağladığına değinerek, bununla ilgili olarak gelecekte daha fazla yatırımcıların bu geçiş süreci boyunca güvenliği daha fazla arttıracak olduğunu belirtti.

Kripto para borsası sitelerinin genel olarak korunması ve SSL sertifikasına sahip olması nasıl ki günümüzde daha fazla güvenliği simgelerken, gelecekte SSL sertifikası olmayan borsa sitelerine ilginin daha fazla azalacak olduğu tahmin ediliyor. Zira kripto para borsası internet sitelerinin güvenlik alanında daha fazla koruma sağlaması ve güvenliği en üst düzeye çıkması gerektiği bilinmekte.