Ünlü İsim: Bitcoin Balon Değil

Tetras Capital kurucusu ve Goldman Sachs eski ekonomisti Brendan Bernstein, açıklamaları ile gündeme damga vurdu


Tetras Capital kurucusu ve Goldman Sachs eski ekonomisti Brendan Bernstein, açıklamaları ile gündeme damga vurdu. Bitcoin’in bir balon olmadığını açıklayarak gelecekte daha fazla kullanılacak olduğunu belirten Bernstein, bugün günümüzde Bitcoin’e balon diyen insanların iddialarının doğru olmadığını belirtti.

Tetras Capital kurucusu ve Goldman Sachs eski ekonomisti Brendan Bernstein, ”Birçokları Bitcoin’in balonunun patladığını düşünüyor. Ancak Bitcoin bir balon değil, tam tersi ekonomomizde bulunan birçok balona karşı oluşmuş bir cevap. Hükümetler hem parayı hem de daha önemlisi faiz oranlarını ellerinde tuttular ve tuttukça yeni balonlar oluşturdular. ifadesini kullandı.

Ünlü Yatırımcılar Destekliyor

David Drake tarafından daha önce yapılan açıklamalarda ise kripto paraların yine bir balon olmadığı belirtilmiş ve güvenle yatırım yapılabilecek olduğunu belirtmişti. Drake, o dönemde yaptığı son açıklamasında kripto paraların geleceği ile ilgili tam olarak bir öngörüde bulunmasa da gelecekte Bitcoin’in çok daha fazla popüler hale gelecek olduğunu tahmin ettiğini açıklamıştı. Türkiye’de de bazı yatırımcılar kripto paraların gelecekte çok daha fazla yükselecek olduğunu ve balon olmadığını belirtmekteler.