Kripto Para

Bank Of America Raporu: Son 10 Yılda %9.000.000 Kazandıran Yatırım Aracı Hangisi?

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

2010’lu yıllar bitmek üzere ve en iyisi olarak diğerlerinden inanılmaz derecede değişken bir yatırım göze çarpıyordu. Ne olduğunu tahmin etmek ister misin? Bitcoin!

Bitcoin ciddi bir rekor kırdı

Bank of America Securities’in yakın tarihli bir rapora göre, 2010 yılının başında Bitcoin’e yatırdığınız her 1 dolar, şimdi 90.000 dolardan fazlaya değere sahip.
Bir Bitcoin (XBT) şu anda yaklaşık 6.700 dolar değerinde. Bu seviye iki yıl önceki 20.000 bin dolarlık tüm zamanların en yüksek fiyatın oldukça altında olsa da, fiyat geride bırakılan 10 yılda çok ciddi bir yükseliş kaydetti.

Bitcoin oldukça spekülatif bir yatırım olmaya devam ediyor, ancak son on yılda en popüler ve en yaygın olarak kabul edilen kripto para birimi parabolik yükselişine devam ediyor. Daha fazla insan Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul ediyor ve birçok yatırım şirketi ve borsa, Bitcoin için vadeli işlem alım satımı başlattı. Sosyal medya devi Facebook (FB) Libra adlı dijital para birimini doğruladı.

Popüler kripto para Bitcoin, faiz, devlet tahvilleri, bonolar ve diğer yatırım araçlarıyla kıyaslandığında hepsini büyük bir farkla geride bırakmayı başardığı görülüyor.

Raporda Türkiye’ye de yer verildi

CNN’in haberinde devlet tahvilleri arasında ABD tahvillerinin en iyi performans gösteren tahvil olduğu belirtilirken Türkiye tahvillerinin ise 10 yılda yaklaşık %40’lık değer kaybı yaşadığı gözlendi. Öyle ki CNN’e göre 2010 yılında 1 dolar değerinde ABD tahvili 2,08 dolar değerindeyken Türkiye ise bu konuda son on yılın en kötü performasına sahipti. 2010 yılı başında 1 dolarlık Türkiye tahvilinin şimdiki değeri şimdi sadece 61 sent değerinde.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap