Bank of America’dan Patent Başvurusu

Bank of America kayıt defteri olarak gelecekte blockchain teknolojisini kullanacak olduklarını açıkladı


Bank of America kayıt defteri olarak gelecekte blockchain teknolojisini kullanacak olduklarını açıkladı. Resmi olarak Bank of America tarafından net açıklama yapılmazken dünyanın en büyük bankaları sıralamasında ilk sırada gelen bankalardan birisi olan ABD’li bankanın trilyonlarca dolarlık serveti ve işlem hacminin bulunduğu bilinmekte.

Banka resmi olarak açıklayana kadar kayıt defteri konumunda neler yapılacak, neler olacak henüz daha bilmek zor ancak patent başvurusuna göre bu başvuru sonucunda bankanın daha gelişmiş sistemlere sahip olacak olduğu tahmin ediliyor. Blockchain kayıt defteri sistemi ile birlikte bankada yıllık defterler daha rahat ulaşılabilir olacak ancak bir o kadarda güvenli olacak.

Patent Başvurusu Açıklaması

” Bu teknolojik gelişme sayesinde farklı türde bir sürü veri kaydının servis sağlayıcılarına aktarımı özel bir blockchain ile mümkün olmakta. Bu yöntemle, kişiler veya kurumlar servis sağlayıcıları il bağlantılı olan bütün verileri blockchain üzerinde depolayabilmekte ve sonra da bu bahsi edilen verilerin erişimi için belli görev tanımına sahip kişilerin sadece belli verilere ulaşabilmesini sağlayan güvenli bir giriş sistemi oluşturabilmekte. Örnek vermek gerekirse sağlık personelinin blockchain üzerinde sadece sağlık ile ilgili verilere ulaşabilmesi gibi.”