Vietnam Kripto Paralarla İlgili Bazı Önlemler Alacak

Vietnam tarafından yakın dönemde bazı önlemler alınacak


Vietnam tarafından yakın dönemde bazı önlemler alınacak. Alınacak olan önlemler arasında kripto paralar ile dolandırıcılık olaylarının önüne geçmek ve ülkede yaşayan Vietnamlıların gelecekte büyük dolandırıcılık olaylarına kurban gitmesini engellemek olduğu belirtildi. Ülkede siyasiler tarafından alınacak karar ile ilgili olarak ”Kripto para yatırımları, ilk dijital para arzı (initial coin offiering; ICO) aracılığıyla para kazanmak ve bunun ticaretini yapmak şimdi daha karmaşık bir şekle bürünüyor. Bu gelişmeler sadece finans sektörüne değil, aynı zamanda ülkenin sosyal düzenine de bir tehdit unsuru oluşturmakta” açıklaması yapıldı.

Yapılan bu açıklama ülkede alınacak olan önlemler hakkında tam detaylı bilgi verilmezken, ülke genelinde vatandaşların korunması adına Reuters haber ajansının haberine göre derhal Adalet Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından en hızlı şekilde yasalar hazırlanması talimatı verildi.

Kaos Yaşanıyor!

Dünyada bazı devletlerde kripto paralar dolayısı ile kaoslar yaşanırken, bunun en güzel örnekleri Vietnam ve Güney Kore gerçeği ile karşımıza çıkıyor. Güney Kore’de yaşanan sorunların aksine Vietnam’da yaşanan sorunlar daha büyük olarak görülüyor.