Kripto Para

Bankalar kapandı, Bitcoin ile ödemelerde artış bekleniyor

Türkiye 9 günlük Kurban Bayramı tatiline birkaç dakika önce resmen girmiş oldu. Doktorlar, sağlık merkezleri, bankalar ve diğer birçok yer 9 gün boyunca çalışmayacak ve hizmet sunmayacak iken bankalar arasında ödemelerde yapılamayacak. Bankaların para transferlerine onay vermeyecek olması dolayısı ile büyük miktarlarda ödeme yapmak zorunda olanlar ise bu süreçte kripto paraların 7 gün 24 saat boyunca ödeme yapılabilmesi avantajından yararlanarak kripto paralar ile ödeme yolunu tercih edecek.

Türkiye’de 7 gün 24 saat boyunca bankalar açık olmadığı için sıradan günlerde de bankalar yerine kripto paraları kullanan vatandaşların sayısı artış gösterirken, bu hafta itibari ile bu oranların daha fazla artması artık bu dakika itibari ile kesinlik kazanmış durumda.

9 gün boyunca tatil yapacaklar

Vatandaşların 9 gün boyunca tatil yapacak olması dolayısı ile birçok alanda ödemeler yapılamayacak ve çare Bitcoin olarak gösterilecek. Bitcoin ile ödemelerde artış olması ise kripto paralara olan Türk yatırımcının ilgisini daha fazla arttıracak ve daha fazla insanı kripto paralar hakkında bilgi sahibi olmaya itecek olduğuna dair beklenti mevcut.

Yorum Yap