UPS, blockchain konusunda çaba harcıyor

United Parcel Service (UPS), kripto paraların dışında mevcut yeni teknolojilerden birisi olan blockchain teknolojisi üzerinde oldukça fazla çaba ve vakit harcıyor


United Parcel Service (UPS), kripto paraların dışında mevcut yeni teknolojilerden birisi olan blockchain teknolojisi üzerinde oldukça fazla çaba ve vakit harcıyor. Kripto paralar ile ilgisi olmaya lojistik devinin yeni hedefi ise tüm kargo taşımacılığı belge ve bilgilerinin tek bir sistem üzerinden yapılabilmesi ve bunu yaparken blockchain teknolojisinden yardım almak yönünde. Kripto paralar ile ilgilenmiyor olmasına rağmen blockchain teknolojisi ile en yakından ilgilenen şirketlerden bir tanesi olan UPS, yeni patentler almak içinde gerekli yerlere başvurular gönderiyor ve patent sahibi olmak için bu konuda birçok şirketten daha önce ve hızlı davranıyor.

UPS tek başına bir dev!

Kargo taşımacılık konusunda dünyanın en büyük devleri arasında olan ve dünyanın en büyükleri arasında ilk sıralarda olan ABD’li United Parcel Service (UPS) bugün dünyanın neredeyse tüm ülkelerine teslimat yapan ve hızlı taşımacılık konusunda bir numara olan sayılı taşımacılık şirketlerinden sadece bir tanesi. Şirketin asıl rakibi ise Almanya merkezli DHL, blockchain teknolojisi ile ilgili pek adım atmıyor.