Kripto Para

Başarılı Analist Açıkladı: İşte XRP’deki Kötü Performansının İki Nedeni

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

Piyasanın en büyük üçüncü kripto para birimi XRP’nin fiyatı 2019 boyunca iyi bir performans sergilemekten uzak kaldı. Yıla 0,37 dolar seviyesinde başlayarak, 23 Haziran’da 0,48 dolara hafifçe dokunan XRP o günden bu yana ciddi ölçüde değer kaybetti. XRP fiyatı en son 6 Kasım’da 0,30 dolardan işlem görüyordu.

O zamandan beri destekler bir biri ardına kırıldı ve XRP sırasıyla 0,25 ve 0,22 dolar psikolojik desteklerinin altına geriledi. 8 Aralık’tan bu yana, XRP bu seviyenin altında işlem görüyor. En popüler 3. kripto para şu anda 0.19 dolar bölgesinde sıkı bir şekilde oturuyor.

Twtter’da uzman kripto analisti Mati Greenspan’a, Ripple’ın bu yıl ulaştığı tüm kilometre taşlarına rağmen, XRP’nin fiyatının uzun zamandır en düşük seviyelerde kalmasının nedeni soruldu. Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, bunun iki olası nedeni olduğunu söyledi.

Greenspan, XRP ile ilgili iki önemli sorun olduğuna inanıyor. Uzmanlara göre, fiyatın yükselmesini engelleyen şey Ripple’ın ta kendisi.

Mati Greenspan’ın gördüğü ilk sorun Ripple’ın elinde tuttuğu yüklü miktardaki XRP’leri düzenli olarak piyasaya sürmesi. İkincisi, genellikle Ripple’ın teknolojisini kullanmak için bankaların XRP’ye ihtiyaç duymaması.

Ripple’ın ortaklarının çoğunluğu, fonları hızlı bir şekilde taşımak için xCurrent’i kullanıyor ve sadece birkaçı XRP tarafından desteklenen İsteğe Bağlı Likidite sistemini (eski adıyla xRapid) kullanmayı tercih ediyor. Bu, XRP’nin ekosistem içerisinde sahip olabileceğinden çok daha azıyla yetinmesine ve benimsenme oranının artmamasıyla sonuçlanıyor.

Ancak tüm bunlara rağmen Mati Greenspan’a göre XRP hala yükseliş eğiliminde.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap