Başkan adayı Andrew Yang: BTC ile bağış kabul edeceğim

2020 yılında yapılacak olan ABD Başkanlığı seçimlerinde aday olacak olduğunu açıklayan Asya asıllı ABD’li Andrew Yang, bir süre sonra gerekli yasal girişimler başladıktan sonra 2020 yılı seçimleri için bağışları kabul etmeye başlayacak olduğunu ve Bitcoin ile...


2020 yılında yapılacak olan ABD Başkanlığı seçimlerinde aday olacak olduğunu açıklayan Asya asıllı ABD’li Andrew Yang, bir süre sonra gerekli yasal girişimler başladıktan sonra 2020 yılı seçimleri için bağışları kabul etmeye başlayacak olduğunu ve Bitcoin ile bağış kabul edecek olduğunu açıkladı.

Bu ifadelerinden hemen sonra kendisine herkesin bağış yapabilecek olduğunu ve bu paraların seçim boyunca kullanılacak olduğunu belirten Andrew Yang, kripto paralar ile bağış kabul edecek olduğunu açıklamasına rağmen ABD’nin seçim yasalarında bu duruma müsaade tanımaması bekleniyor.

Washington Yönetimi İzin Vermeyebilir

Washington yönetiminin kripto paralar ile bağış yapılmasına karışmadığı ama bir siyasi adayın Bitcoin ile bağış alması söz konusu olursa burada devreye girerek yeni seçilecek başkan adayına karşı bağışların Bitcoin ile yapılmasını engellemesi bekleniyor.

  • ABD’de seçimler boyunca yapılan tüm bağışlar başkan adayı tarafından kullanılıyor ve istediği alanlarda harcama yapılabiliyor. Seçimlerden sonra kalan para yine başkan adayının kullanımında olabildiği üzere bağışlar eğer ki başkan seçilemezse ABD Ulusal Rezerv Bankası (FED) tarafından alınıyor. Kripto paralarda ise bu durum olamayacak olduğundan dolayı izin verilmeyecek olduğu tahmin ediliyor.