Güney Kore: Kripto para borsaları vergi indirimi kaldırılacak

Güney Kore gelecek sene artık kripto para borsalarının vergi indiriminden yararlanamayacak olduğunu ve artık ülkede hiçbir kripto para borsasının vergi indirimi avantajı almasına onay ve izin verilmeyecek olduğunu açıkladı


Güney Kore gelecek sene artık kripto para borsalarının vergi indiriminden yararlanamayacak olduğunu ve artık ülkede hiçbir kripto para borsasının vergi indirimi avantajı almasına onay ve izin verilmeyecek olduğunu açıkladı. Hükümet aldığı vergi indirimi kararı ile birlikte küçük ve orta büyüklükte olan kripto para borsalarına belirli vergi indirimleri uyguluyordu ve bu sayede kripto para sektöründe ve kripto para borsalarında daha fazla gelişme görmek istiyordu.

Bu kararın arkasında yatan sebebi net olarak açıklamayan Güney Kore hükümeti, aldığı karar ile birlikte bundan sonra 1 Ocak 2019 tarihi itibari ile vergi indiriminden yararlanılamayacak olduğunu açıkladı.

Tamamen Kaldırıldı!

Güney Kore bu kararın arkasında yatan sebebi açıklamadığından dolayı kripto para borsalarında büyük bir telaş olduğu ve vergi indiriminin kalkması ile birlikte neler olacağının görülecek olduğu ifade edildi. Ülkede onlarca farklı kripto para borsası var ve bunlardan sadece birkaç tanesi biliniyor. En büyük kripto para borsaları da zaten oldukça yüksek tutarlarda işlemlerden gelen kar dolayısı ile yüksek oranlarda vergi ödemeyi sürdürüyorlar.