Beklenen Oldu, John McAfee SEC Tarafından Tehdit Edildi

Sürekli olarak kripto paralar ve ICO’lar hakkında öneriler ve tavsiyeler veren John McAfee, sonunda Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından uyarıldı. John McAfee, bunun bir tehdit olduğunu belirterek kendisinin tutuklanabilecek olduğunu ve bunun olmaması için bundan...


Sürekli olarak kripto paralar ve ICO’lar hakkında öneriler ve tavsiyeler veren John McAfee, sonunda Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından uyarıldı. John McAfee, bunun bir tehdit olduğunu belirterek kendisinin tutuklanabilecek olduğunu ve bunun olmaması için bundan sonra kripto para ve ICO’lar ile ilgili yatırım tavsiyelerinde bulunmayacak olduğunu açıkladı. ABD’nin üst düzey güvenlik kurumları tarafından tehdit edildiği iddia edilen John McAfee‘nin bu konuda tehditler alması bazı ICO sahiplerini ise sevindirdi.

ICO’lar ile ilgili yaptığı yorumlar basında dikkat çeken ünlü isim, bugünden itibaren bu tavsiyeleri vermeyecek olduğunu açıklaması ile tarihe bomba gibi düştü. ICO tavsiyeleri konusunda birçok yatırımcı McAfee’nin yorumlarına ve açıklamalarına değer veriyordu.

Amerikan Başkanı Olmayı Hayal Etti

John McAfee, son günlerde Amerikan Başkanı olma hayalinin olduğunu ve kendisinin Amerikan Başkanı olması durumunda Bitcoin fiyatının milyonlarca dolara yükselecek olduğunu iddia etmişti. Bunu başaramayacak olduğundan emin olduğuna değinen ünlü isim, yine de kripto paralara ilgi çekmek ve daha fazla tanınmasını sağlamak adına ABD Başkanlığı seçimlerinde 2 yıl sonra aday adayı olacak olduğunu açıklamıştı. SEC yönetimi ise tehdit iddiaları ile ilgili açıklama yapmayı reddetti ve üst kurul yönetimince bu tür konuların takip edildiğini açıkladı.