Kripto Para

Binance’e Kredi Kartıyla Para Yatırma Özelliği Geldi

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance kredi kartı ile kripto para alımı alanında büyük bir adım attı. Kısa bir süre önce fiat-kripto işlemlerine izin vermeye başlayan Binance Jersey ile yatırımcıların karşısına çıkan Binance, bugünde kredi kartı seçeceğiyle kullanıcıların karşısına çıktı. 

Günlük işlem hacmi baz alındığında Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, yatırımcıların kripto para alımını kolaylaştırıcı anlaşmalar yapmaya devam ediyor. 

Binance tarafından bugün yapılan açıklamada İsrail merkezli ödeme şirketi olan Simplex ile anlaşma sağlandığı bildirildi. Yapılan bu anlaşma ile birlikte kullanıcılar Visa ve Mastercard alt yapısına sahip kredi kartlarıyla Binance üzerinden kripto para alımı gerçekleştirebilecek. 

Binance üzerinden kredi kartı ile satın alınabilecek kripto para birimleri, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) olarak açıklandı. Binance kısa süre içerisinde kullanıcıların kredi kartlarıyla diğer 151 kripto para birimini de kredi kartlarıyla alabileceklerini belirtti. 

Konuyla ilgili olarak Binance CEO’su şu açıklamalarda bulundu. 

“Kripto endüstrisi oldukça erken çağlarını yaşıyor. Dünya’da dolaşıma olan paraların çok çok büyük bir kısmı ise fiat para türünde. Kripto ekosisteminin büyümesi için fiat paralara geçit açmamız lazım. Toplumsal kabulün artırılması ve kriptonun geniş insan kitlelerine tanıtılması için gerekli olan şey de bu.”

Binance kısa bir süre önce fiat-kripto işlemlerine izin veren Binance Jersey’i kurmuş ve Avrupalı yatırımcının çok büyük ilgisini çekmeyi başarmıştı. Binance, Binance Jersey üzerinden yatırımcıların Euro ve İngiliz poundu kullanarak Bitcoin ve Ethereum satın almasını mümkün hale gelmişti. Yatırımlarına devam edeceğini açıklayan Binance kısa süre içerisinde Türkiye’de de faaliyet göstermeye başlayabileceğinin sinyallerini geçtiğimiz günlerde vermişti. 

Binance, geçtiğimiz günlerde Binance Jersey isimli itibari para birimi destekli kripto para borsası kurduğunu duyurmuştu. Binance Jersey’e üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Binance’ten kredi kartıyla nasıl Bitcoin satın alacağınızı bilmiyorsanız rehberimize göz atabilirsiniz.

Yorum Yap