Binance’ten KYC Verilerini Sızdıran Telegram Grubunun Yenisi Açıldı

FIND YOUR BINANCE KYC adlı bir Telegram kanalı bugünün erken saatlerinde Binance kullanıcılarına ait olduğu iddia edilen kişisel verileri yayınlamaya başlamıştı


FIND YOUR BINANCE KYC adlı bir Telegram kanalı bugünün erken saatlerinde Binance kullanıcılarına ait olduğu iddia edilen kişisel verileri yayınlamaya başlamıştı. Yayınlanan belgeler arasında ehliyet, nüfus cüzdanı, kredi kartı ve selfielerin bulunması nedeniyle Binance cephesinden açıklamalar ardı ardına geldi.

Yeni Telegram Kanalı Açıldı

KYC belgelerinin sızması kullanıcıları endişelendirirken ve Binance’i de alarma geçirdi. The Block’a bazı açıklamalarda bulunan Binance, sızan verilerle sistemdeki veriler arasında bazı tutarsızlıkların bulunduğunu belirtti. Bu sabah saatlerinde açıldığı belirlenen FIND YOUR BINANCE KYC adlı Telegram kanalı saatler içerisinde 10 binden fazla kullanıcıya ulaştı. Ancak saha sonra Binance tarafından kapatılan Telegram kanalının yenisi açıldı. Yeni açılan kanala resmi Telegram grubumuzdan ulaşabilirsiniz.

Binance’ten Resmi Açıklama Geldi

Kimliği belirsiz bir kişi, Binance KYC verileriyle benzerlik gösteren 10,000 görseli medyaya sızdırmama karşılığında bizden 300 BTC ödeme talep etti. Bizi tehdit ve taciz eden şantajcıyla iş birliği yapmayı reddettikten sonra bu kişi görselleri halka ve medyaya dağıtmaya başladı. Verilerin Binance’ten sızdırıldığını gösteren bir kayıt yok. Ekibimiz verilerin nereden sızdırıldığını belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Yayınlanan verilere baktığımızda hepsinin 2018 yılının Şubat ayına ait olduğu görülüyor. Binance o dönemde yoğun KYC talebini karşılamak için üçüncü bir tarafla anlaşma sağlamıştı. Şu anda ilgili şirketle soruşturmayı sürdürüyoruz. Kullanıcılarımızı daha sonra bilgilendireceğiz.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!