Kripto Para

“Bitcoin 2019 Yılını Zararla Kapatacak”

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

2019’un ilk yarısında başlattığı boğa koşusuyla değer saklama aracı olarak pozisyonunu güçlendiren Bitcoin ve beraberindeki altcoin’ler, Haziran sonrası gelen çöküşle birlike eleştirmenlerin de hedefi haline geldi.

13.800’lük zirvesinin ardından Bitcoin’in 7 bin dolar bandının altına gerilemesini fırsat bilen altın savunucusu Peter Schiff, popüler altcoin’ler Ethereum’un %150 ve Ripple’ın 50’lik düşüş yaşadığını belirterek kripto paraların yılı zararla kapatmasını beklediğini bildirdi.

2019’un başlangıcında, hem Bitcoin hem de altın, birbirlerinin yanında toplanmaya başladı. Bitcoin, altınla birlikte değer kazanmasıyla nedeniyle özellikle Asyalı yatırımcılar tarafından bir değer saklama aracı olarak görülmüş ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşları da piyasadaki yükselişi tetiklemişti. Ancak yılın ikinci yarısıyla Bitcoin’de kaydedilen %80’lik değer kaybı sonrasında ne yazık ki kripto paralar ticaret savaşlarını fırsata çevirme şansını kaybetti.

Bitcoin’in yılı zararla kapatmamak için hala birkaç günü olduğunu vurgulayan Schiff, Twitter’da Bitcoin savunucularının tepkisini topladı.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap