Kripto Para

Bitcoin Atağa Kalktı: Sabah Saatlerinde Kaydedilen 8 Bin Dolarlık Yükseliş Ne Anlama Geliyor?

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Uzun süredir düşüş trendinden kurtulamayan Bitcoin, sabah saatleriyle birlikte yükselişe geçti. Yıla 7 bin dolar bandının altında başlayan ancak ABD-İran gerilimi sonrası hızlı bir yükselişle yeniden 7.200 dolara ulaşan Bitcoin, hareketini sürdürüyor. Yaşanan yükselişte tıpkı geçtiğimiz yıl ticaret savaşlarında olduğu gibi yine ABD Başkanı Trump’ın aldığı kararlar etkili oldu.

Trump’ın Açıklamaları Bitcoin’e Yaradı

Altın ve dolar makro ekonomik belirsizlikler neticesinde son zamanların en yüksek seviyesine tırmanırken Bitcoin de bu durumdan nasibini aldı. Altın 300₺ ile rekor kırarken popüler kripto para Bitcoin bugünün erken saatlerinde 8 bin dolar seviyesini kırmaya çalıştı.

Spekülatörlerin en sevdiği spekülasyonlardan biri de Ortadoğu’da savaş ve bu şu anda da çalışmış görünüyor. ABD-İran arasında gerilim tırmanırken İrak’ın da olaya dahil olması Bitcoin’e yaradı. Lider kripto para birimi Bitcoin haberimizin hazırlandığı sırada 7.911 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin’de Yeni Ralli Kapıda Mı?

Geçtiğimiz haftalarda analistler 7.600 dolar desteğini kırması durumunda Bitcoin’in yeni bir yükseliş trendini başlatabileceği iddialarını ortaya atıyordu. Şu anda Bitcoin bu fiyat seviyesini kırmış durumda. Popüler kripto para Bitcoin’de yeni bir yükseliş tetiklenecek mi hep birlikte göreceğiz.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap