Kripto Para

Ripple’ın Partneri MoneyGram Tatil Döneminde Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

İçindekiler

Yakın zamanda yapılan bir basın açıklamasına göre, para transferi şirketi MoneyGram tatil döneminde, önceki işlem rekorunu kırdı. Blockchain devi Ripple’in ana ortağı şimdi bir önceki yıla göre yüzde 70’lik bir artış kaydetti. Özellikle, ABD özelinde ise, bu oran yüzde 120’ye yükseliyor.

Ripple (XRP)

Şirket, tüm işlemlerin yaklaşık yüzde 80’inin mobil cihazlar üzerinden yapıldığını vurguluyor. Akıllı telefon sahiplerinin toplam sayısı ise üç milyar kişiyi aştı. Bu da sorunsuz uluslararası transfelerler için muazzam bir pazar olduğu anlamına geliyor. MoneyGram CEO’su Alex Holmes, şirketin yeni misyonunun paranın hareketini mobilize etmek olduğunu belirtti.

Holmes, “Mobil uygulamamızın yıl boyunca ve özellikle bu tatil sezonundaki başarısı, tüketicilerin yalnızca kullanıcı deneyimimize değil, küresel dağıtım ağımıza da kattığı değeri göstermektedir.” ifadelerini kullandı.

Ripple şimdi, karlı hale gelmek için büyük çaba harcayan MoneyGram’a  50 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra şirketin’ın yüzde 10 hissesine sahip oldu. Yatırım MoneyGram’ın Ripple’ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) çözümü ile yeni pazarlara adım atmasına yardımcı olacak.

Son CNN röportajında Holmes, Ripple’ın XRP’nin yenilikçi doğasını överken “büyülü” hareket kabiliyetini tarif etti. Ancak, MoneyGram patronu da ne kendisi ne de şirketinin XRP’ye yatırımda bulunmadığını açıkladı.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap